Banner_2

Drukuj

Technologia calmat®

Przyjazna środowisku technologia calmat®

calmat® jest urządzeniem do fizycznego uzdatniania wody.

W nieuzdatnionej wodzie tworzą się kryształy soli wapnia, których forma przypomina łańcuch (1).

Forma ta powoduje, że kryształy spajają się ze sobą i tworzą kamień. calmat® zmienia w naturalny sposób proces krystalizacji kryształów soli wapnia. System calmat wytwarza specjalne dynamiczne, elektroniczne impulsy, wysyłane do wody przez nałożone na rury zwoje kabli wychodzących z urządzenia.


Po zastosowaniu tego systemu kryształy soli wapnia zmieniają swoją formę na pałeczki (2). Ta forma zapobiega łączeniu się cząsteczek wapnia ze sobą i powstawaniu kamienia.
kalk_scale_arrow_grey Nieszkodliwe pałeczki wapienne w postaci szlamu zostają wypłukiwane z bieżącą wodą.


Podczas uzdatniania wody systemem calmat wyzwala się minimalna ilość dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla jest naturalnym rozpuszczalnikiem wapnia, występującym także w naturze.
kalk_scale_arrow_grey Wyzwolony dwutlenek węgla powoduje stopniowe usuwanie istniejącego kamienia i rdzy w rurach kanalizacyjnych.


Ze względu na fakt, że dwutlenek węgla powoduje jedynie rozdzielanie się cząsteczek wapnia, w oczyszczonych rurach pozostaje cienka ochronna warstwa węglanu. Warstwa ta zapobiega niebezpiecznej korozji i wżerowi korozyjnemu w metalowych rurach kanalizacyjnych.
kalk_scale_arrow_grey  W rurach kanalizacyjnych pozostaje ochronna warstwa zapobiegająca korozji i wżerowi korozyjnemu.


Kiedy uzdatniona woda opuszcza rurociąg, zawiera ona nadal szlam. Po wyschnięciu wody w kuchni i w łazience pozostaje jedynie miękki pył wapienny. Nie dochodzi już do tworzenia się nowego twardego kamienia, a miękki pył łatwo można zetrzeć wilgotną ściereczką.
kalk_scale_arrow_grey Można już zrezygnować z używania silnie działających środków czyszczących.


Ze względu na fakt, że calmat® zainstalowany jest na zewnątrz rurciągu, nie dochodzi do żadnych chemicznych zmian jakości wody.
kalk_scale_arrow_grey  Wszystkie ważne do życia minerały i mikroelementy zostają zachowane. Potrawy i napoje zachowują swój naturalny smak.
  Scale_Rust_Scale_Crystallization_thumb


Scale_Rust_Effects_thumb
     
 

Logo_BG

Skala i Problem Rust


   quality_logo_row.png


Flag_US Flag_ES Flag_FR Flag_DE Flag_IT Globe_Gray


Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok