Banner_2

Drukuj

Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

Do jakiego rodzaju rur nadaje się system calmat?
Urządzenie calmat nadaje się do instalacji na rurach wszelkiego rodzaju – żelaznych, miedzianych, plastikowych i stalowych.

Piping_System


Czy w ogóle potrzebuję system chroniący przed osadami wapnia, mając miedziane rury?
Tak, ponieważ rury medziane również ulegają stopniowemu procesowi zarastania. Im gładsza powierzchnia, tym później proces ten się zaczyna ale kiedy pierwsza warstwa wapnia zdaży już powstac, bedzie narastac wszedzie tak samo szybko.O ile woda staje się miększa po uzdatnianiu systemem calmat?
Uzdatnianie systemem calmat nie zmienia składu wody – cenne minerały jak wapń i magnez zostają w pełni zachowane. Woda jednak wydaje się o wiele miększa. Efekt ten jest szczególnie odczuwalny pod prysznicem i przy myciu włosów. Faktyczna twardość wody nie zmienia się pod wpływem uzdatniania.
Jak długo potrwa czyszczenie rur przy pomocy calmat?
Dzięki uzdatnianiu wody systemem calmat rdzeń i osady wapnia ulegają stopniowemu i łagodnemu zmniejszenia się. Proces czyszczenia rur potrwa mniej więcej tak samo długo, jak trwał proces tworzenia się osadu w rurach. Gdyby proces czyszczenia rur przebiegałby szybciej, doprowadziłoby to do zatkania się rur i niszczenia materiału rury.

Aż do jakiego stopnia twardości wody można stosować system calmat?
calmat działa z wysoką częstotliwością, co pozwala na skuteczne stosowanie systemu nawet przy bardzo twardej wodzie.

Po czym widać, że system calmat sprawnie pracuje?
Czerwone lampy kontrolne przy wyjściach kablowych sygnalizują sprawne funkcjonowanie genaratorów impulsowych. Jeżeli lampy te się nie świecą, prosimy Państwu skontrolować zasilanie.


Do jakiego zakresu napięcia nadaje się elektroniczny zasilacz sieciowy?
Wszyskie zasiłacze sieciowe calmat można stosować w zakresie od 87 V do 260 V oraz 50 Hz do 60 Hz.
Ile wynoszą roczne koszty eksploatacji calmat?
System calmat nie wymaga żadnej konserwacji. Zależnie od wielkości urządzenia, roczne koszty energii wynoszą mniej więcej od 2 do 6 Euro.Line_Gray
Line_GrayMasz więcej pytań?

CWT Headquarters Berlin, Germany


fon +49 (0)30 - 23 60 778-0
fax +49 (0)30 - 23 60 778-10
email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Logo_BG

Skala i Problem Rust


   quality_logo_row.png


Flag_US Flag_ES Flag_FR Flag_DE Flag_IT Globe_Gray


Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok