Banner_2

Vytisknout

Ekologická technologie calmat

Ekologická technologie calmat®

calmat je přístroj k fyzikální úpravě vody. Ve vodě se normálně tvoří krystaly vápníku, jejichž tvar připomíná bodlinatý plod lopuchu (1). V tomto tvaru do sebe krystaly zaklesávají a vytvářejí těžce odstranitelné, nepříjemné usazeniny vodního kamene.

calmat přirozeným způsobem mění krystalizaci vápníku. Řídící jednotka vysílá dynamické, elektronické impulsy, které jsou do body přenášeny přes impulsní kabel.


Krystaly vápníků se po úpravě calmatem® tvoří ve tvaru tyčinek (2). V tomto tvaru se již krystaly vápníku nemohou spojovat a vytvářet tak usazeniny vodního kamene.
kalk_scale_arrow_grey Neškodné tyčinky vápníku jsou teď odplavovány spolu s vodou ve formě jemného vápenného prachu.


Při úpravě vody přístrojem calmat se uvolní nepatrné množství kyseliny uhličité. Kyselina uhličitá je přirozeným rozpouštědlem vápníku a běžně se vyskytuje také v přírodě.
kalk_scale_arrow_grey Uvolněná kyselina uhličitá pomalu a šetrně odstraní stávající usazeniny vodního kamene a rzi z potrubního systému.


Protože kyselina uhličitá odděluje pouze vápník od vápníku, zůstává v sanované trubce tenká ochranná vrstva uhličitanu kovu.
kalk_scale_arrow_grey  Tento v kovových trubkách zamezí nebezpečné korozi a důlkové korozi. V potrubním systému zůstává vrstva uhličitanu proti korozi a důlkové korozi.


Opouští-li upravená voda potrubní systém, pak s sebou stále ještě nese vápník jako splaveninu. Uschnou-li kapky vody v kuchyni nebo koupelně, pak zanechají jemný vápenný prach. Nedochází však již k tvorbě žádných těžce odstranitelných usazenin a zbylý prášek je možno lehce setřít vlhkým hadříkem.
kalk_scale_arrow_grey Budete potřebovat méně agresivních čisticích prostředků.


Protože je calmat montován vně potrubí, nebude změněno původní chemické složení vaší vody.
kalk_scale_arrow_grey  Pro lidský organismus tak zůstanou zachovány důležité minerály a stopové prvky. Potraviny a nápoje si uchovají svou přirozenou chuť.

Scale_Rust_Scale_Crystallization_thumb


Scale_Rust_Effects_thumbLine_Gray
Line_GrayCa(HCO3)2  + 
calmat  Arrow_Black
CaCo3  + 
CO2  + 
H2O
Kyselý uhličitan vápenatý
calmat
Impulz

Uhličitan
vápenatý


Oxid
uhličitý


Voda
Logo_BG

Problém rozsahu a rez


   quality_logo_row.png


Flag_US Flag_ES Flag_FR Flag_DE Flag_IT Globe_Gray


Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok